Blogger’da Bilinmesi Gereken Bazı Ayarlar

Blogger'da Bilinmesi Gereken Bazı Ayarlar Blogger

Merhaba bugünkü yazımda sizlere Google‘ nin ücretsiz olarak bizlere sunduğu Blogger’da bilinmesi gereken bazı ayarlar bir kaç tanesini anlatacağım. Yeni başlayanların genellikle bilmediği bu ayarları gün geliyor bizler de bazen unutabiliyoruz. Fazla uzatmadan ayarlara geçelim. 🙂

Blogumuza Yazar Ekleme

Blogumuza-yazar-ekleme

Kendi blogumuza yazar eklemek için Ayarlar > Temel > İzinler > Blog Yazarları adımlarını takip ederek rahatlıkla blogunuza yazar ekleyebilirsiniz.

Blog Okuyucuları

Blog okuyucuları kısmı sitenize yani blogunuza kimlerin girebileceğini yani kimlerin yazılarınızı okumasını istediğiniz kısımdır. Bunun için Ayarlar > Temel > İzinler >Blog Okuyucuları adımlarını takip ederek rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.

Ana Sayfadaki Kayıt Sayısını Ayarlama

Bu kısım blogunuzun ana sayfasında kaç adet yazının olmasını ( 5,6,7,8,9,10 )  belirleyebilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Yayınlar ve Yorumlar > Kayıtlar > En fazla şu kadar göster adımlarını takip ederek yapabilirsiniz.

Kimlerin Yorum Yapabileceğini Ayarlama

Blogunuz da ki yazılara kimlerin yorum atabileceğini ayarlayabileceğiniz kısımdır. Bunun için Ayarlar > Yayınlar ve Yorumlar > Yorumlar > Kimler yorum yapabilir? adımlarını takip etmeniz yeterlidir.

Saat Dilimini Türkiye’ye Göre Ayarlama

Bu konu bence çok önemli bir konu.. Ayarlar > Dil ve Biçimlendirme > Biçimlendirme > Saat Dilimi yolunu izleyerek saat dilimini  GMT+03:00 olarak seçebilirsiniz.

“Sayfa Bulunamadı” Sayfası İçin Özel İçerik Girme

Sayfa-Bulunamadi

Bu kısımda blogunuzda bulunan içeriği sonradan silmeniz durumunda ziyaretçinin o sayfaya girmesi veya sitenizde arama yapıldığında bulunmayan bir şey ise  “Sayfa Bulunamadı” kısmı çıkmaktadır. Bu sayfayı oluşturmak ve düzenlemek için Ayarlar > Arama Tercihleri > Hatalar ve Yönlendirmeler > Sayfa Bulunamadı Sayfası için Özel İçerik adımlarını takip edebilirsiniz.

Makalemi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür eder ve konu altına bir yorum ile destek vermenize sevinirim. Sorun ve sorularınız için iletişim sayfasından mail gönderebilir ya da konu altına yorum bırakabilirsiniz. Bir başka konuda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

İçeriği Oyla
BlogGokhan